Zpět na Multidisciplinární spolupráce

ANNA – DUS_04_01_03_DUSP18

V sociální službě, kde Anna pracovala, byl fungující multidisciplinární tým.

 Textová verze

ANNA pracovala v sociálních službách pod sociálně-aktivizační službou pro rodiny s dětmi, kde individuálně doprovázela děti i celé jejich rodiny …více

Anna: No tady jsme sociální pracovníci a studenti speciální pedagogové a externě máme logopedku, psycholožku, zubařku teda a fungujeme jako dobře. Já mám pocit, že ti speckaři některý věci vědí jako toho asi víc, že oni spíš asi učí nás a zas ti sociálové taky mají svoje místo. Do toho máme tady vlastně koučku, a do toho já jsem jako jednou psychoterapeut, teď ještě ne, jo. Takže asi jo, asi jsme multidisciplinární tým a funguje to právě dobře v tom, že ta koučka taky občas jako poradí, co by se s tím dítětem dalo dělat, a ti speckaři, ti vážně jako mají jako přehled v těch pomůckách a tak. Že teď jsem vybírala něco pro jednoho kluka, protože tam ještě byly peníze ve sbírce, tak mi taky jako pomohli na základě toho, jakej on je a tak a jo. Takže se od sebe učíme, spolupracujeme, chodíme k sobě všichni prostě na ty náslechy, že, že občas jsme s tím dítětem sami a občas tam ještě někdo je a prostě koukáme, jak tu práci dělají ti ostatní.

Tazatel: A vnímáš potřebu takového týmu právě v oblasti toho duševního zdraví těch dětí?

Anna: Určitě. Nedovedu si představit, že bych tady na to jako byla sama a měla sama kancelář a musela si to celý řešit sama. To mám pocit, že bych neprováděla dobrou práci vůbec.

Další zkušenosti:

Ve své škole Alena spolupracovala jako asistentka metodičky prevence s několika odbornostmi.

Ondřej si spolupráci v nemocnici pochvaloval.

V sociální službě, kde Anna pracovala, byl fungující multidisciplinární tým.

V týmu Lenky pracovali různí odborníci i externí specialisté.

Jakub měl s multidisciplinárním týmem výborné zkušenosti.