Zpět na Multidisciplinární spolupráce

JAKUB – DUS_04_01_05_DUSP07

Jakub měl s multidisciplinárním týmem výborné zkušenosti.

 Textová verze

JAKUB vykonával profesi psychologa v ambulanci, kde se setkával s klienty s různými diagnózami včetně agresivity, deprese, úzkosti, poruch osobnosti a jiných psychických problémů. …více

Fungovaly a fungují výborně, největší jakoby energie je třeba dát do toho vlastně najít místo, čas a rozhovor s lidma na to, aby přišli, protože to je něco, co tady není zaběhnuté, jinými slovy ve službách, se kterými ty týmy máme častěji, to je třeba pedagogická poradna, raná péče, to jsou třeba psychiatři, tak ti už jsou na to zvyklí a funguje to výborně, protože je to pro ně nějaká součást spolupráce nad klientem, ale jinak je třeba dát hodně energie do toho, jak konkrétnímu člověku podat, že něco takového bude. Nebo třeba s OSPODy tady z Těšína, z Karviné, z Třince máme taky už dobrou spolupráci, že si na to zvykli, mají k tomu blízko přes případový konference a v podstatě rodiče většinou tady tohlencto vítají, protože oni sami jakoby si uvědomují a zažívají nejvíc tu perspektivu toho že, jak to říct, jako každý pes jiná ves nebo jak se to říká a že u každýho z těch odborníků vlastně žijou v trošku jiným světě, jako co je problém, jak ho řešit a kolikrát to jde i proti sobě a tím pádem když potom jsme všichni dohromady s těmi rodiči a s těmi odborníky, tak najednou se sjednotí cíl, který je nejakutnější, ty ostatní cíle se třeba upozadí, aby na ten první bylo dost energie a hlavně se sjednotí i pohled na to, co se děje. Takže tam potom jako to funguje výborně. Vlastně za celou dobu, co ty týmy děláme, a to jako že už opravdu jich byly stovky, tak nemám negativní. Jo, jednu negativní zkušenost, kdy vlastně jeden z rodičů trval na tom, že tam bude mít určitou osobu jako podporu a v podstatě trváním na té osobě, která zase nebyla přijatelná pro ostatní členy toho týmu se ten tým nezrealizoval, že jsme nezačali, tak to byla jediná vlastně taková negativní zkušenost, ale jinak musím říct, že všechny vždycky přinesly nějaký průlom jakoby ve vedení tý rodiny a sekundárně se tím vlastně buduje perfektní spolupráce mezi všemi těmi odborníky, protože se poznávají víc, poznávají se, co je jádro jejich práce, jaký jsou lidi, jestli si spolu můžou popovídat o fotbale, o počasí, nebo já nevím, o čem dalším, a potom je daleko snazší se obrátit na tyhle ty kolegy s telefonem nebo se setkáním nad jinýma klientama.

Další zkušenosti:

Ve své škole Alena spolupracovala jako asistentka metodičky prevence s několika odbornostmi.

Ondřej si spolupráci v nemocnici pochvaloval.

V sociální službě, kde Anna pracovala, byl fungující multidisciplinární tým.

V týmu Lenky pracovali různí odborníci i externí specialisté.

Jakub měl s multidisciplinárním týmem výborné zkušenosti.